PL EN DE

Aktualności

1 2

Miernik CL166

Data: 2019-11-05

ZEPWN wprowadził do oferty cyfrowy miernik CL166 do jednokanałowych pomiarów siły, masy lub momentu z czujników tensometrycznych lub przemieszczenia z czuników potencjometrycznych.
Miernik wyświetla mimimum i maksimum, umożliwia uśrednianie i zapamiętywanie w nieulotnej pamięci do 2047 wyników pomiarów i korekcję nieliniowości czujników oraz zapamiętanie parametrów kalibracyjnych dla 127 czujników.
CL166 jest łatwy w programowaniu i umożliwia komunikację z komputerem przez łącze USB.

Czytaj więcej  

Realizacje stanowisk do wzorcowania kluczy dynamometrycznych

Data: 2019-01-03

Firma ZEPWN J. Czerwiński i Wspólnicy wykonała stanowiska pomiarowe do wzorcowania kluczy dynamometrycznych o maksymalnym zakresie momentów 1500 Nm dla Okręgowego Urzędu Miar w Bydgoszczy oraz dla Okręgowego Urzędu Miar we Wrocławiu.

Czytaj więcej  

Pożegnanie

Data: 2018-12-11

Z przykrością informujemy, że założyciel firmy ZEPWN, nasz wieloletni szef i mentor, wcześniej konstruktor w Instytucie Lotnictwa, inżynier Jerzy Czerwiński odszedł po ciężkiej chorobie w dniu 6 grudnia. Będzie nam go bardzo brakowało.

Czytaj więcej  

Przewodnik po produktach techniki ważenia

Data: 2018-02-02

Dla wygody wyszukiwania elementów do konfigurowania systemów wagowych zamieszczamy krótki przewodnik po oferowanych produktach techniki ważenia firmy Utilcell. Plik jest dostępny w zakładce Oferta / Wagi i systemy wagowe.

Czytaj więcej  

Certyfikat ITS dla mierników przepuszczalności światła w szybach pojazdów

Data: 2018-01-08

W dniu 07.12.2017 Instytut Transportu Samochodowego wydał certyfikat zgodności dla mierników CL176 i CL176RS do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów. Aktualny certyfikat jest ważny do 06.12.2020.

Czytaj więcej  

Modernizacja maszyn wytrzymałościowych Politechniki Opolskiej

Data: 2017-10-10

Na zlecenie Politechniki Opolskiej ZEPWN dokonał modernizacji maszyn wytrzymałościowych ZDM 2,5 oraz ZDM 10.
W miejsce funkcjonujących wcześniej grawitacyjnych układów pomiarowych zamontowane zostały specjalnie zaprojektowane belki nośne umożliwiające pracę maszyn zarówno na ścisk jak i na rozciąg.
Maszyny zostały wyposażone w czujniki wzorcowe klasy 00 produkcji ZEPWN wraz z adapterami umożliwiającymi wykorzystanie oryginalnego oprzyrządowania maszyn oraz w liniały mierzące przesunięcie trawersy z dokładnością 0,001mm. Dodatkowo maszyny zostały wyposażone w ekstensometry cyfrowe zakładane na próbki.
Czujniki współpracują z układem pomiarowym, który jest połączony z komputerem. Rejestracja wyników odbywa się za pomocą programu komputerowego CL BWM.

Czytaj więcej  

Stanowisko badania sprężyn płaskich

Data: 2017-10-09

Na zlecenie klienta z branży automotive ZEPWN opracował stanowisko do badania sprężyn płaskich. Stanowisko służy do wyznaczania charakterystyki momentu wytwarzanego przez sprężynę od kąta skręcenia sprężyny. Układ sterujący stanowiska może działać w trybie ręcznym lub automatycznym według zaprogramowanych trybów pracy, dostosowanych do różnych rodzajów sprężyn. Układ może zadawać moment lub kąt w kilku punktach. Rejestracja wyników może odbywać się za pomocą programu komputerowego.

Czytaj więcej  

Nieziemskiej aplikacji ciąg dalszy

Data: 2017-05-23

Miło nam poinformować, że ZEPWN wykonuje kolejne aplikacje tensometryczne do satelitów europejskiej nawigacji Galileo, która niedawno została uaktywniona.

Czytaj więcej  

Projektowanie urządzeń elektronicznych

Data: 2016-09-26

Projektujemy urządzenia elektroniczne pomiarowe i pomiarowo-sterujące, analogowe i cyfrowe.
Urządzenia te projektowane są w oparciu o najnowsze technologie i z wykorzystaniem nowoczesnych podzespołów elektronicznych.

Dział Konstrukcjny ZEPWN przyjmuje zlecenia Klientów na projektowanie urządzeń elektronicznych spoza standardowej oferty ZEPWN. Szczegóły w zakładce Oferta / Projekty dedykowane / Projektowanie elektroniki

Czytaj więcej  
1 2