Do akredytowanego Laboratorium Wzorcującego Siły firma ZEPWN J. Czerwiński i wspólnicy s.j. zatrudni metrologa.
Czytaj więcejNowy opóźnieniomierz CL177 do sprawdzania skuteczności hamulców w pojazdach samochodowych, motocyklach i ciągnikach rolniczych uzyskał certyfikat ITS i może stanowić wyposażenie SKP. Oprócz standardowej kontroli hamulców, opcjonalne dodatkowe czujniki umożliwiają zastosowanie CL177 w pojazdach przystosowanych do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.
Czytaj więcejZEPWN wprowadził do oferty cyfrowy miernik CL166 do jednokanałowych pomiarów siły, masy lub momentu z czujników tensometrycznych lub przemieszczenia z czuników potencjometrycznych.
Miernik wyświetla mimimum i maksimum, umożliwia uśrednianie i zapamiętywanie w nieulotnej pamięci do 2047 wyników pomiarów i korekcję nieliniowości czujników oraz zapamiętanie parametrów kalibracyjnych dla 127 czujników.
CL166 jest łatwy w programowaniu i umożliwia komunikację z komputerem przez łącze USB.
Firma ZEPWN J. Czerwiński i Wspólnicy wykonała stanowiska pomiarowe do wzorcowania kluczy dynamometrycznych o maksymalnym zakresie momentów 1500 Nm dla Okręgowego Urzędu Miar w Bydgoszczy oraz dla Okręgowego Urzędu Miar we Wrocławiu.
Czytaj więcejZ przykrością informujemy, że założyciel firmy ZEPWN, nasz wieloletni szef i mentor, wcześniej konstruktor w Instytucie Lotnictwa, inżynier Jerzy Czerwiński odszedł po ciężkiej chorobie w dniu 6 grudnia. Będzie nam go bardzo brakowało.
Dla wygody wyszukiwania elementów do konfigurowania systemów wagowych zamieszczamy krótki przewodnik po oferowanych produktach techniki ważenia firmy Utilcell. Plik jest dostępny w zakładce Oferta / Wagi i systemy wagowe.
Czytaj więcejW dniu 07.12.2017 Instytut Transportu Samochodowego wydał certyfikat zgodności dla mierników CL176 i CL176RS do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów. Aktualny certyfikat jest ważny do 06.12.2020.
Czytaj więcejNa zlecenie Politechniki Opolskiej ZEPWN dokonał modernizacji maszyn wytrzymałościowych ZDM 2,5 oraz ZDM 10.
W miejsce funkcjonujących wcześniej grawitacyjnych układów pomiarowych zamontowane zostały specjalnie zaprojektowane belki nośne umożliwiające pracę maszyn zarówno na ścisk jak i na rozciąg.
Maszyny zostały wyposażone w czujniki wzorcowe klasy 00 produkcji ZEPWN wraz z adapterami umożliwiającymi wykorzystanie oryginalnego oprzyrządowania maszyn oraz w liniały mierzące przesunięcie trawersy z dokładnością 0,001mm. Dodatkowo maszyny zostały wyposażone w ekstensometry cyfrowe zakładane na próbki.
Czujniki współpracują z układem pomiarowym, który jest połączony z komputerem. Rejestracja wyników odbywa się za pomocą programu komputerowego CL BWM.
Na zlecenie klienta z branży automotive ZEPWN opracował stanowisko do badania sprężyn płaskich. Stanowisko służy do wyznaczania charakterystyki momentu wytwarzanego przez sprężynę od kąta skręcenia sprężyny. Układ sterujący stanowiska może działać w trybie ręcznym lub automatycznym według zaprogramowanych trybów pracy, dostosowanych do różnych rodzajów sprężyn. Układ może zadawać moment lub kąt w kilku punktach. Rejestracja wyników może odbywać się za pomocą programu komputerowego.
Miło nam poinformować, że ZEPWN wykonuje kolejne aplikacje tensometryczne do satelitów europejskiej nawigacji Galileo, która niedawno została uaktywniona.
Czytaj więcej